Oferta edukacyjna

 Oferta edukacyjna na rok szkolny 2016/2017

Zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną – prosimy o email na: biuro@klubnaukowca.pl – w treści prosimy wpisać rodzaj zajęć, imię i nazwisko dziecka oraz opiekuna prawnego, wiek dziecka, nr telefonu kontaktowego oraz ewentualne informacje o alergiach uczestnika zajęć. Informacje o poszczególnych zajęciach podamy 5 września

Osoby, które w przeszłości uczestniczyły w zajęciach Klubu Naukowca prosimy jedynie o informację emailową lub telefoniczną.

Zajęcia rozpoczynamy od października (nie dotyczy pokazów naukowych i zajęć dla grupy). Nasze zajęcia organizujemy w porozumieniu z Wydziałem Technologii i Inżynierii Chemicznej Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Fundacją Kultury i Sportu „Prawobrzeże”.

 


Spotkania cykliczne – 2 razy w miesiącu 

Naukowiec (3 grupy wiekowe dzieci w wieku 4-12 lat)

To kurs dla dzieci, które chcą poznać odpowiedzi na wiele pytań i nie boją się wyzwań naukowych. Podczas zajęć poruszane będą zagadnienia z chemii, fizyki, przyrody, geografii i elektroniki. Nie zabraknie wielu eksperymentów wykonywanych wspólnie z prowadzącymi spotkania. Instruktorzy będą również rozwijali umiejętności manualne i poznawcze podopiecznych poprzez stosowanie technik pamięciowych i koncentracyjnych. Zajęcia podzielone są na 3 grupy wiekowe:

  • I grupa –  4-7 lat – spotkania w 2. i 4. środę miesiąca o godz. 17:00 – główną prowadzącą będzie P. Justyna Krzymieniecka – sozolog i biolog, od 5 lat instruktorka Klubu Naukowca .
  • II grupa – 7-9 lat – spotkania w 2. i 4. wtorek miesiąca o godz. 16:30 – główną prowadzącą będzie P. Agata Kuźbik – fizyk i muzyk (w grupie tej mogą być dzieci potrafiące rozpoznawać liczby i litery).
  • III grupa – 9-12 lat – spotkania w 2. i 4. wtorek miesiąca o godz. 18:00 –  główną prowadzącą będzie P. Agata Kuźbik – fizyk i muzyk.

Spotkania  raz na 2 tygodnie  po 60 minut w małych grupach 8-14 osób. Terminy zajęć przekażemy na pierwszym spotkaniu – zaczynamy od października  Cena 50 zł Lokalizacja: Szczecin,ul. Rydla 93 os. Słoneczne (budynek obok Hotelu Zbyszko, tzw. ŻÓŁTEK)

Spotkania warsztatowe 

Warsztaty Mały odkrywca (grupa 4-8 lat) – zajęcia od października (pierwsze spotkanie 08.10.2016)

Zajęcia z myślą o najmłodszych dzieciach, które są ciekawe świata. Nie chcemy wykładać regułek a zaszczepić w dzieciach chęć poznawania świata. Duża ilość zabaw, gier edukacyjnych i ćwiczeń manualnych pozwala odkryć podopiecznym talenty i nowe zainteresowania. Spotkania wspomagane są eksperymentami naukowymi lub przykładami zastosowań w życiu codziennym zjawisk fizycznych i przyrodniczych. Opiekunami grupy są Panie: Karolina Śliwa i Justyna Krzemieniecka.

Spotkania 90 min. raz w miesiącu w soboty na godz. 10:30 i 12:30, w małych grupach 8-14 osób. Cena 30 zł (lub opłata kwartalna 80 zł) Lokalizacja: Szczecin, al. Piastów 42

 Warsztaty Dexter (grupa 8-12 lat) – zajęcia od października (pierwsze spotkanie 08.10.2016)

To warsztaty dla dzieci, które już w domu próbują eksperymentować. Z nami na pewno będzie bezpiecznie, a wspólnie wykonane doświadczenia z fizyki, chemii i przyrody pozostaną w pamięci na długo. Adepci dowiedzą się gdzie znaleźć i jak rozpoznać niektóre ciekawe substancje, jak zbudować prosty silnik, elektromagnes oraz jakie zjawiska wykorzystują rzeczy codziennego użytku. Zajęcia odbywają się w salach dydaktycznych, w laboratoriach i w terenie. To prawdziwa uczta naukowa dla młodej rządnej wiedzy osoby. Prowadzącym zajęcia jest Łukasz Wyka, sozolog i geochemik – dwukrotny zwycięzca konkursu na najlepszego studenta Primus Inter Pares w kategorii przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Spotkania 90 min. raz w miesiącu w soboty na godz. 10:30 i 12:30. Cena 35 zł (możliwość opłaty kwartalnej w wysokości 90 zł) Lokalizacja: Szczecin, al. Piastów 42

 Warsztaty z robotyki i projektowania 3D (grupa 9-16 lat) – zajęcia od października

To warsztaty dla wszystkich zafascynowanych robotami i konstruowaniem. Dzieci (młodzież) odkryją świat serwomotorów i czujników, które wykorzystamy by budować proste i bardziej skomplikowane machiny z użyciem klocków Lego Mindstroms i elektroodpadów. Ponadto dzieci zaznajomią się z technologią drukowania 3D, poznają podstawy kreatywnego projektowania. Podczas zajęć będziemy chcieli zaszczepić pasję do fizyki, elektroniki i informatyki, a wszystko połączymy zabawą. Prowadzącym zajęcia jest Łukasz Białek – automatyk i robotyk.

Spotkania 150 min. raz w miesiącu w soboty na godz. 10:00, w małych grupach 6-8 osób. Cena 50 zł  Lokalizacja: Szczecin,  ul. Rydla 93 os. Słoneczne ŻÓŁTEK


Oferty okolicznościowe 

Imprezy plenerowe 

Planują Państwo imprezę firmową lub wydarzenie w plenerze dla mieszkańców albo pracowników. Chcielibyście nadać mu nieco naukowego charakteru. Klub Naukowca może przygotować kącik małego naukowca, stanowisko które urzeknie niejednego malucha, a dorośli będą mogli przez chwilę przypomnieć sobie jak to jest być dzieckiem. Nie mamy stałego programu, dostosowujemy go do klienta – w ofercie mamy ponad 250 eksperymentów naukowych, które świetnie prezentują poszczególne mechanizmy, reakcje i zjawiska fizyczne.

Koszt pokazu uzależniony jest od czasu jego trwania, od ilości i wieku uczestników, lokalizacji oraz od wybranych przez Państwo doświadczeń. Prosimy o kontakt, a przygotujemy optymalną dla Państwa potrzeb ofertę.

Pokaz doświadczeń naukowych

Organizują Państwo imprezę, konferencję lub wystawę? Poszukują państwo czegoś nowego? Jesteśmy od tego. W zależności od Państwa potrzeb i odpowiednich warunków lokalowych możemy zorganizować pokaz eksperymentów fizycznych, chemicznych czy przyrodniczych. Posiadamy również wiele eksponatów, dzięki którym dzieci jak i dorośli mogą zrozumieć jak działa wszechświat. Chętnie podejmiemy się przygotowania tematycznych pokazów, np. dotyczących energetyki odnawialnej, energii, magnetyzmu, chemii molekularnej, oczyszczania wody, robotyki, stomatologii, ochrony środowiska itd.

 Koszt pokazu uzależniony jest od czasu jego trwania, od ilości i wieku uczestników, lokalizacji oraz od wybranych przez Państwo doświadczeń. Prosimy o kontakt, a przygotujemy optymalną dla Państwa potrzeb ofertę.

 
Program dla grupy/ klasy
Zajęcia dla grupy zorganizowanej na wybrany temat. Dziecko interesuje się robotami lub próbuje eksperymentować w domu? Chcesz aby z kolegami i koleżankami przeżyło naukową przygodę. Proponujemy jednorazowe zajęcia od 2 do 5 godzin lekcyjnych. Nauka może być ciekawa . W trakcie zajęć dzieci będą mogły zbudować i zaprogramować robota, przeprowadzić proste doświadczenia chemiczne (zbudować model wybuchającego wulkanu, zrobić pachnące perfumy lub glutowatą masę). Przy dłuższym programie przewidujemy poczęstunek.

Koszt pokazu uzależniony jest od czasu jego trwania, od ilości i wieku uczestników, lokalizacji oraz od wybranych przez Państwo doświadczeń. Prosimy o kontakt, a przygotujemy optymalną dla Państwa potrzeb ofertę.

Niezapomniana lekcja

Czy można wyczarować chmurę lub potrzymać zapalony przedmiot bez obawy o własne zdrowie? Nauka ma wiele magicznych oblicz. Z nami lekcja z fizyki lub chemii nie będzie nudna. Nie tylko wytłumaczymy, ale pokażemy czym jest ciśnienie, magnetyzm lub dlaczego należy uważać z niektórymi substancjami. Lekcja z naszym udziałem trwa 1 lub 2 godziny lekcyjne wspomagana jest prezentacją multimedialną i wieloma eksperymentami naukowymi w zależności od zaproponowanego tematu spotkania.

Staramy się o dofinansowanie zajęć w razie uzyskania odpowiednich środków ceny mogą ulec zmianie.

Szkolenia  dla osób dorosłych

Pragną Państwo zorganizować szkolenie dla swoich pracowników nt. bezpieczeństwa, ochrony środowiska w biurze, technik koncentracji lub radzenia sobie ze stresem. Być może chcieliby Państwo przeprowadzić szkolenie okresowe bhp, szkolenie  w zakresie ochrony przeciwpożarowej lub szkolenia techniczne. Posiadamy wykwalifikowaną kardę (z odpowiednimi uprawnieniami), która pozwoli by nawet „nudne” zagadnienia były przez wszystkich zrozumiałe i strawne.

Poradnia logopedyczna

Państwa dziecko ma problemy z mówieniem lub pisaniem, potrzebuje terapii logopedycznej. Możemy zaradzić problemowi. Kontakt bezpośredni w celu umówienia spotkania z naszą terapeutką (w sali na ul Rydla 93, os Słoneczne) – tel. 694 542 004

 

 

Poradnia dietetyczna

Zapraszamy serdecznie do skorzystania z porad dietetycznych, które składają się z analizy dietetycznej oraz indywidualnego jadłospisu. Poradnictwo obejmuje zarówno dietoterapię w nadwadze i otyłości oraz w stanach chorobowych jak i dopasowanie diety do stanu fizjologicznego osoby.

  • Jadłospisy są komponowane przez dietetyka, który ukończył studia na Zachodniopomorskim Uniwersytecie w Szczecinie w zakresie Technologii Żywności i Żywienia Człowieka. Aktywnie uczestniczył w działalności koła naukowego i już w tym okresie propagował zasady prawidłowego żywienia. Aktualnie chce pomagać dietą osobom, które chcą prawidłowo się odżywiać i zadbać o swoje zdrowie.

Porady dietetyczne składają się z:

  • Pierwszej konsultacji, na której jest określany cel wizyty, ocena sposobu żywienia i stanu odżywienia- koszt 50zł
  • Jadłospis 7-dniowy – koszt 80zł
  • Jadłospis 14-dniowy – koszt 140zł
  • Jadłospis 21-dniowy – koszt 200zł
  • Jadłospis 28 dniowy – koszt 260 zł
  • Wizyta kontrolna 40zł – omówienie diety, ważenie określenie kolejnych celów dietoterapii

 

Zapraszamy do wspólnego eksperymentowania