Informacje nt. Kampanii edukacyjnej Co każdy powinien wiedzieć o gazie

Kategoria: AktualnościNasze badania i projekty

Informujemy, że w terminach 23 września i 24 września brak wolnych miejsc na wykład połączony z pokazem eksperymentów naukowych, które odbędą się w ramach Kampanii edukacyjnej Co każdy powinien wiedzieć o gazie. Pozostały wolne miejsca w terminie 28 maja (zajęcia dla klas I-III szkół podstawowych) oraz 4 czerwca (zajęcia dla klas IV-VI szkół podstawowych). Audytorium Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT może pomieścić 300 osób

Czytaj dalej

Kampania edukacyjna Co każdy powinien wiedzieć o gazie – II edycja

Kategoria: AktualnościNasze badania i projekty

Dlaczego lodówka chłodzi? Jak działa silnik odrzutowy? Lub dlaczego należy zachować ostrożność przy korzystaniu z urządzeń grzewczych? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć w trakcie wykładów, które Klub Naukowca będzie przeprowadzał w ramach Kampanii edukacyjnej Co każdy powinien wiedzieć o gazie. W naszym projekcie przewidzieliśmy 4 terminy spotkań z uczniami szkół podstawowych – 2 z myślą o uczniach klas I-III oraz 2 dla uczniów klas IV-VI. Każde zajęcia potrwają ok. 2 godziny i wspomagane będą efektownymi eksperymentami naukowymi – nauka z nami to czysta przyjemność. Kampania objęta jest patronatem Radia ESKA, Radia WAWA, firmy GAZ-System oraz Dziekana Wydziału Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT, gdzie odbywać się będą spotkania. Zgłoszenia szkół podstawowych z województwa zachodniopomorskiego, które chciałyby wziąć udział w projekcie przyjmujemy do 20 maja br. – prosimy o wypełnienie karty zgłoszenia i przesłanie jej na naszą skrzynkę elektroniczną: biuro@klubnaukowca.pl Kartę powinien wypełnić dyrektor szkoły lub nauczyciel uczniów. Liczba miejsc ograniczona. Projekt dofinansowany jest z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego – szkoły nie ponoszą opłat za uczestnictwo w projekcie.

Czytaj dalej

Nowy projekt dla szkół – darmowe pokazy naukowe nt. gazu

Kategoria: AktualnościNasze badania i projekty

Klub Naukowca rozpoczyna drugą edycję Kampanii edukacyjnej Co każdy powinien wiedzieć o gazie. W ramach projektu przeprowadzimy zajęcia wspomagane doświadczeniami naukowymi dla szkół podstawowch . Tym razem spotkania odbywać się będą na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT. Szczegóły podamy na początku tygodnia. Jednocześnie rozpoczniemy zgłoszenia. Ilość miejsc ograniczona. Projekcie mogą wziąć udział szkoły podstawowe województwa zachodniopomorskiego. Z pewnością takie lekcje będą niezapomniane.

Projekt dofinansowany jest z budżetu Województwa Zachodniopomorskiego

Czytaj dalej

Zajęcia wspomagane doświadczeniami dla szkół

Kategoria: AktualnościNasze badania i projekty

GazCzym jest gaz? To niby proste, to jeden ze stanów skupienia. Ale nie dla wszystkich jest to oczywiste. Klub Naukowca w 2013 r. przeprowadza Kampanię edukacyjną „Co każdy powinien wiedzieć o gazie. Nasz projekt skierowany jest do szkół podstawowych i gimnazjalnych z województwa zachodniopomorskiego. Chcemy odwiedzić 20  szkół by przeprowadzić w nich zajęcia wspomagane niesamowitymi eksperymentami naukowymi. To znakomita okazja by pokazać dzieciom zjawiska fizyczne lub procesy chemiczne, o których uczą się na lekcjach. Zdjęcia w książce to nie to samo, co porcja wiedzy w praktycznym wydaniu przygotowanym przez Klub Naukowca. Niestety w tym roku lista szkół, które możemy odwiedzić już jest zamknieta, jednak liczymy że w przyszłym roku będziemy mogli kontynuować kampanię – z naszych obserwacji wynika, że taka wiedza jest młodym osobom potrzebna i zachęca ich do nauki. 

Jednocześnie przypominamy o trwającym Konkursie plastycznym dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych pt. Uwaga gaz. Tematem prac  jest szeroko rozumiany tytuł konkursu. na prace czekamy do końca października br. (przedłużamy czas trwania konkursu). Konkurs podzielony jest na 3 kategorie wiekowe, na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu! 

REGULAMIN KONKURS.

Czytaj dalej