Ogólnopolski konkurs fotograficzno-literacki pt. „MORZE OBIEKTYWNIE SUBIEKTYWNE”

Kategoria: Aktualności

Zapraszamy do wzięcia udziału w Ogólnopolskim konkursie fotograficzno-literackim pt. „MORZE OBIEKTYWNIE SUBIEKTYWNE”. Konkurs organizowany jest przez Pracownię Oceanografii Fizycznej Uniwersytetu Szczecińskiego w Szczecinie. Klub Naukowca jest natomiast partnerem przedsięwzięcia. Zachęcamy więc uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych do udziału – zgłoszenia można wysyłać do 18 kwietnia b.r. drogą elektroniczną na adres marzena.wereszka@usz.edu.pl

Szczegóły i regulamin na stronie http://zof.univ.szczecin.pl/index.php/nordflux/events

Czytaj dalej

Warsztaty przewidziane w marcu

Kategoria: Aktualności

W marcu Klub Naukowca zamierza przeprowadzić następujące warsztaty:

Warsztaty Mały odkrywca11 marca godz. 10:30 oraz 12:30 (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT – al. Piastów 42, sala 110).

Warsztaty Dexter – 11 marca godz. 10:30 oraz 12:30 (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT – al. Piastów 42, sala 121).

Zajęcia Naukowiec (spotkania grupy w 2. i 4. tygodniu miesiąca):

 – grupa I (4-7 lat) – Zapraszamy na zajęcia do Punktu przedszkolnego „Jedyneczka”, ul Ciasna 1/1 w Szczecinie (Podjuchy), które odbędą się 14 i 28 marca o godz. 17:15 (konieczne wcześniejsze zgłoszenie, koszt 25 zł za zajęcia).

 – grupa II (7-9 lat)7 i 21 marca godz. 16:30 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza)

 – grupa III (9-12 lat)7 i 21 marca godz. 18:00 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza)

Czekamy na Państwa zgłoszenia na nasz adres biuro@klubnaukowca.pl lub telefonicznie 505 474 545
Być może spróbujemy jeszcze raz zorganizować.

Czytaj dalej

Odwołane warsztaty Smocze opowieści

Kategoria: Aktualności

Ze względu na zbyt małą ilość zgłoszeń warsztaty Smocze opowieści przewidziane na 25 lutego (sobota) zostały odwołane.

Czytaj dalej

Smocze opowieści – warsztaty naukowe na koniec ferii

Kategoria: Aktualności

W ostatnie dni ferii, tj. 25 lutego (sobota) na godz. 11:00 zapraszamy na zajęcia Smocze opowieści. Opowiemy o tych mitycznych stworach i zademonstrujemy efektowne doświadczenia nawiązujące do smoków, ognia i zielonych odcieniów chemii. Stworzymy miotacz ognia, wiadomości rysowane wysoką temperaturą i inne zaskakujące eksperymenty. Każdy uczestnik będzie mógł zjeść zielone smocze jajo specjalnie przygotowane przez Klub Naukowca (i oczywiście wysiedziane przez smoka). W przerwie zapewniamy także poczęstunek dla dzieci (drożdżówka i sok). Zajęcia potrwają do 13:15.

Miejsce: Wydział technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT (al. Piastów 42)

Koszt zajęć: 40 zł (dla uczestników innych zajęć Klubu Naukowca koszt. 30 zł)

Zgłoszenia na biuro@klubnaukowca.pl lub tel. 505 474 545. W przypadku zbyt małej liczby chętnych warsztaty nie odbędą się (minimum 15 osób). Przy zgłoszeniu minimum 5 osób przez jedną osobę  przewidzieliśmy rabat (25%). Płatności będzie można dokonać u instruktorów lub na konto Klubu Naukowca po otrzymaniu informacji zwrotnej, że zajęcia odbędą się. Ostateczny termin zgłoszeń to 23 lutego.

Czytaj dalej

Luty i zajęcia Klubu Naukowca

Kategoria: Aktualności

Rozpoczął się luty. Oprócz dotychczasowych zajęć przygotowaliśmy nowe warsztaty, zachęcamy by skorzystać  z naszej oferty: 

Warsztaty Mały odkrywca11 lutego godz. 10:30 oraz 12:30 (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT – al. Piastów 42, sala 11).

Warsztaty Dexter – 11 lutego godz. 10:30 oraz 12:30 (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT – al. Piastów 42, sala 121).

Zajęcia Naukowiec (spotkania grupy w 2. i 4. tygodniu miesiąca):

 – grupa I (4-7 lat)Zajęcia na ul. Rydla 93 odwołane. Zapraszamy na zajęcia do Punktu przedszkolnego „Jedyneczka”, ul Ciasna 1/1 w Szczecinie (Podjuchy), które odbędą się 7 lutego o godz. 17:15 (konieczne wcześniejsze zgłoszenie).

 – grupa II (7-9 lat)7 lutego godz. 16:30 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza)

 – grupa III (9-12 lat)7 lutego godz. 18:00 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza)

Smocze opowieści :mrgreen:25 lutego godz. 11:00 (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT – al. Piastów 42) – 120 minut naukowych zmagań z mitycznymi potworami. Nie zabraknie naukowych ciekawostek, miotacza ognia i zielonych eksperymentów. Szczegóły wkrótce!

Czekamy na Państwa zgłoszenia na nasz adres biuro@klubnaukowca.pl lub telefonicznie 505 474 545

Czytaj dalej

Darmowe zajęcia pokazowe w punkcie przedszkolnym „Jedyneczka”

Kategoria: Aktualności

Najmłodsze maluchy (dzieci w wieku 4-7 lat) zapraszamy na zajęcia Klubu Naukowca do Punktu przedszkolnego „Jedyneczka”, ul Ciasna 1/1 w Szczecinie (Podjuchy), które odbędą się 7 lutego o godz. 17:15. Jeśli uzbiera się wystarczająco duża grupa to planujemy w tym miejscu cykliczne spotkania z przedszkolakami. Zajęcia tego dnia są bezpłatne. Zgłoszenia na adres: biuro@klubnaukowca.pl

Czytaj dalej

Zawieszone zajęcia w środy – grupa I najmłodsza Naukowiec

Kategoria: Aktualności

W związku z brakiem frekwencji na zajęciach jesteśmy zmuszeni zawiesić zajęcia Naukowiec, gr. I  – prowadzone w 2. i 4. środę miesiąca w sali na ul. Rydla 93 (Żółtek). Dotychczasowych uczestników zapraszamy na zajęcia prowadzone raz w miesiącu w soboty na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT. Za utrudnienia przepraszamy!

Czytaj dalej

ASTROLAB – już dziś zagłosuj na cenny projekt dla Szczecina!!

Kategoria: AktualnościAstronomia

Klub Naukowca pragnie wesprzeć projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego dla Szczecina, jaki może zostać zrealizowany, o ile odpowiednia ilość Szczecinian na niego zagłosuje. ASTROLAB to projekt jedyny w swoim rodzaju, zachęcamy by oddać właśnie na niego głos – od lat wygrywają inicjatywy rowerowe, pora na nieco inne działania!!! A oto szczegóły, o których informuje inicjator projektu, tj. Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii:

Astronomia to wspaniała przygoda intelektualna, a także pomost  do wszelkiego rodzaju nauk. Łączy w sobie fizykę, geografię, chemię,  jak również matematykę. Budzi zainteresowanie naukami ścisłymi, otwiera również serce na piękno przyrody!
Nie mamy wpływu na powrót astronomii do szkół,  ale możemy sprawić, by szkoły wróciły do astronomii!
Idea Astrolab zakłada budowę obserwatorium wraz z planetarium, salą konferencyjną, dydaktyczną oraz przestrzenią dla wystaw tematycznych. Planujemy także wyposażyć placówkę w zdalny dostęp do teleskopów na całym świecie, by możliwe było prowadzenie prawdziwych badań naukowych!
Także od Ciebie zależy, czy obiekt powstanie! Pomóż, głosując na Astrolab!

Głosuj na  Astrolab – projekt nr 102

Głosowanie odbędzie się w dniach 9 – 18 stycznia 2017

Lokalizacja
Zlokal.

Czytaj dalej

Warsztaty klubu Naukowca w styczniu 2017 r.

Kategoria: Aktualności

Mamy nowy rok i nowe wyzwania. W styczniu Klub Naukowca planuje następujące warsztaty: 

Warsztaty Mały odkrywca – 21 stycznia godz. 10:30 oraz 12:30 (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT – al. Piastów 42, sala 13).

Warsztaty Dexter21 stycznia godz. 10:30 oraz 12:30 (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT – al. Piastów 42, sala 110).

Zajęcia Naukowiec (spotkania grupy w 2. i 4. tygodniu miesiąca):

 – grupa I (4-7 lat)11  stycznia godz. 17:00 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza) – Zajęcia w przyszłych terminach odwołane

 – grupa II (7-9 lat)17 i 31 stycznia godz. 16:30 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza)

 – grupa III (9-12 lat) – 17 i 31 stycznia godz. 18:00 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza)

Informacje o warsztatach z robotyki umieścimy w najbliższym czasie. Na wybrane warsztaty wciąż mamy wolne miejsca. Czekamy na Państwa zgłoszenia na nasz adres biuro@klubnaukowca.pl.

Czytaj dalej

Wszystkiego naj…

Kategoria: Aktualności

 

Świąt pełnych rodzinnego ciepła, niezapomnianych smaków i radości, a także spokoju i pomyślności w Nowym Roku życzy Klub Naukowca!!! 

 

Czytaj dalej