ASTROLAB – już dziś zagłosuj na cenny projekt dla Szczecina!!

Kategoria: AktualnościAstronomia

Klub Naukowca pragnie wesprzeć projekt zgłoszony do budżetu obywatelskiego dla Szczecina, jaki może zostać zrealizowany, o ile odpowiednia ilość Szczecinian na niego zagłosuje. ASTROLAB to projekt jedyny w swoim rodzaju, zachęcamy by oddać właśnie na niego głos – od lat wygrywają inicjatywy rowerowe, pora na nieco inne działania!!! A oto szczegóły, o których informuje inicjator projektu, tj. Polskie Towarzystwo Miłośników Astronomii:

Astronomia to wspaniała przygoda intelektualna, a także pomost  do wszelkiego rodzaju nauk. Łączy w sobie fizykę, geografię, chemię,  jak również matematykę. Budzi zainteresowanie naukami ścisłymi, otwiera również serce na piękno przyrody!
Nie mamy wpływu na powrót astronomii do szkół,  ale możemy sprawić, by szkoły wróciły do astronomii!
Idea Astrolab zakłada budowę obserwatorium wraz z planetarium, salą konferencyjną, dydaktyczną oraz przestrzenią dla wystaw tematycznych. Planujemy także wyposażyć placówkę w zdalny dostęp do teleskopów na całym świecie, by możliwe było prowadzenie prawdziwych badań naukowych!
Także od Ciebie zależy, czy obiekt powstanie! Pomóż, głosując na Astrolab!

Głosuj na  Astrolab – projekt nr 102

Głosowanie odbędzie się w dniach 9 – 18 stycznia 2017

Lokalizacja
Zlokal.

Czytaj dalej

Warsztaty klubu Naukowca w styczniu 2017 r.

Kategoria: Aktualności

Mamy nowy rok i nowe wyzwania. W styczniu Klub Naukowca planuje następujące warsztaty: 

Warsztaty Mały odkrywca – 21 stycznia godz. 10:30 oraz 12:30 (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT – al. Piastów 42, sala 13).

Warsztaty Dexter21 stycznia godz. 10:30 oraz 12:30 (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT – al. Piastów 42, sala 110).

Zajęcia Naukowiec (spotkania grupy w 2. i 4. tygodniu miesiąca):

 – grupa I (4-7 lat)11 i 25 stycznia godz. 17:00 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza)

 – grupa II (7-9 lat)17 i 31 stycznia godz. 16:30 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza)

 – grupa III (9-12 lat) – 17 i 31 stycznia godz. 18:00 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza)

Informacje o warsztatach z robotyki umieścimy w najbliższym czasie. Na wybrane warsztaty wciąż mamy wolne miejsca. Czekamy na Państwa zgłoszenia na nasz adres biuro@klubnaukowca.pl.

Czytaj dalej

Wszystkiego naj…

Kategoria: Aktualności

 

Świąt pełnych rodzinnego ciepła, niezapomnianych smaków i radości, a także spokoju i pomyślności w Nowym Roku życzy Klub Naukowca!!! 

 

Czytaj dalej

Klub Naukowca – Robotyka 17.12.2016

Kategoria: Aktualności

Zapraszamy na zajęcia z robotyki na których zbudujemy marsjańskiego łazika i zorganizujemy wyścigi na Marsie. w najbliższą sobotę 17.12.2016r.

Grupa I ; 17 grudnia godz. 10:00 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza)

Serdecznie zapraszamy !

Czytaj dalej

Zajęcia w grudniu… i Święta:-)

Kategoria: Aktualności

Święta za pasem, a przed nami grudzień. Klubu Naukowca w grudniu szykuje kilka warsztatów, na które serdecznie zapraszamy: 

Warsztaty Mały odkrywca – 10 grudnia godz. 10:30 oraz 12:30 (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT – al. Piastów 42, sala 13).

Warsztaty Dexter – 10 grudnia godz. 10:30 oraz 12:30 (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT – al. Piastów 42, sala 110).

Zajęcia Naukowiec (spotkania grupy w 2. i 3. tygodniu miesiąca):

 – grupa I (4-7 lat)14 i 21 grudnia godz. 17:00 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza)

 – grupa II (7-9 lat)13 i 20 grudnia godz. 16:30 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza)

 – grupa III (9-12 lat)13 i 20 grudnia godz. 18:00 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza)

Wciąż mamy wolne miejsca na wybrane warsztaty, czekamy na zgłoszenia.

Czytaj dalej

Zajęcia w listopadzie

Kategoria: Aktualności

W listopadzie Klubu Naukowca przygotował kilka warsztatów, na które serdecznie zapraszamy: 

Warsztaty Mały odkrywca – 12 listopada godz. 10:30 oraz 12:30 (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT – al. Piastów 42, sala 13).

Warsztaty Dexter12 listopada godz. 10:30 oraz 12:30 (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT – al. Piastów 42, sala 110).

Zajęcia Naukowiec (spotkania grupy w 2. i 4. tygodniu miesiąca):

 – grupa I (4-7 lat)9 i 23 listopada godz. 17:00 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza)

 – grupa II (7-9 lat) – 8 i 22 listopada godz. 16:30 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza)

 – grupa III (9-12 lat) – 8 i 22 listopada godz. 18:00 (Żółtek, sala Klubu osiedlowego Dąb, ul. Rydla 93, obok zegarmistrza)

Wciąż mamy wolne miejsca na wybrane warsztaty, czekamy na zgłoszenia.

Czytaj dalej

Zajęcia z podstaw druku 3D

Kategoria: Aktualności

Wielkimi krokami zbliżają się pierwsze zajęcia z podstaw druku 3D. Już 5 listopada o godzinie 10:00 odbędą się pierwsze zajęcia na prawobrzeżu Szczecina w Żółtku (ul. Rydla 93) dla dzieci 9 -16 lat. Podczas pierwszych zajęć wprowadzimy naszych adeptów w świat druku 3D….. czytaj dalej

Druk .

Czytaj dalej

Ruszamy z zajęciami!!

Kategoria: Aktualności

Już za tydzień rozpoczniemy zajęcia w nowym roku szkolnym. 8 października na Wydziale Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT (al. Piastów 42) odbędą się warsztaty Mały Odkrywca (dzieci w wieku 4-8 lat) oraz Dexter (8-12 lat). Utworzyliśmy po dwie grupy na 10:30 i 12:30. Na prawobrzeżu Szczecina w Żółtku (ul. Rydla 93) będziemy  prowadzić zajęcia Naukowiec w trzech grupach wiekowych 4-7 lat (środa godz. 17:00, pierwsze zajęcia 12 października), 7-9 lat (wtorek godz.16:30, pierwsze zajęcia 11 października) i 9-12 lat (wtorek godz.18:00, pierwsze zajęcia 11 października). W spotkaniach nie zabraknie wielu eksperymentów, które tłumaczą zjawiska fizyczne i procesy chemiczne jakie zachodzą wokół nas. Pod koniec miesiąca, w sobotę planujemy warsztaty z projektowania i drukowania 3D. Pozostały jeszcze miejsca na poszczególne warsztaty. Czekamy na zgłoszenia na adres biuro@klubnaukowca.pl

Czytaj dalej

Sukces Klubu Naukowca i ZSO nr 1 w Szczecinie

Kategoria: Aktualności

Udało się!! W sobotę 17 września w Poznaniu nasza grupa zdobyła nagrodę specjalną w Ogólnopolskim FestiwaluNauki Przyrodnicze na Scenie. Niewątpliwie to wielki sukces naszych instruktorów Pani Agaty Kuźbik i Łukasza Wyki, którzy przygotowali młodzież z ZSO nr w Szczecinie (młodzież gimnazjalną) do demonstracji doświadczeń fizycznych przed gronem profesorów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Cały nasz zespół przyczynił się do tego, że z kilkudziesięciu zespołów (szkół podstawowych, gimnazjów i szkół średnich) z całej Polski specjalna nagroda przypadła nam. Ujęliśmy jury naszą krótką opowieścią o dźwiękach, która w lekkiej formie przekazała wiele informacji o akustyce. Nie zabrakło humoru i świetnie wytrenowanych eksperymentów, które przeprowadzili po mistrzowsku uczniowie. Kolejny festiwal i związany z nim konkurs dopiero za 2 lata – z pewnością postaramy się wziąć w nim udział. Pani Agata i Pan Łukasz czekają na nowe nabytki w Klubie Naukowca – postaramy się przekazać naszą pasję do nauki innym, chyba robimy to dobrze…

Nasz występ będzie mo.

Czytaj dalej

Finaliści konkursu!!

Kategoria: Aktualności

Rozpoczął się wrzesień i zmagania z nauką. Dla nas tym bardziej, bo zgłoszona przez nas grupa uczniów z Zespołu Szkół nr 1 w Szczecinie zakwalifikowała się do finału konkursu Ogólnopolskiego Festiwalu –  Nauki Przyrodnicze na Scenie 7. Już w sobotę zrobimy małe show w Poznaniu z udziałem dźwięków. Główną prowadzącą i prowodyrką byśmy spróbowali swoich sił jest nasza instruktorka pani Agata Kuźbik, która przygotowała grupę gimnazjalistów, by zademonstrowali kilka zjawisk fizycznych z akustyki. W tej grupie znalazł się również Prezes Klubu Naukowca Łukasz Wyka, który wspomoże grupę naukowym wprowadzeniem do „krainy dźwięku”. Jesteśmy jedynymi finalistami ze Szczecina. Trzymamy kciuki byśmy dobrze zaprezentowali naszą naukową siłę i nieco poczucia humoru 😉 Szczegóły na:

ht.

Czytaj dalej